Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příbuzní aneb Druhy retrívrů

Příspěvky

Srovnání retrívrů - stupnice hodnocení

28. 8. 2007

V tomhle příspěvku se pokusím srovnat retrívry podle jednotlivých vlastností do stupnic. Doufám, že se mnou budete souhlasit, ale je možné, že byste stupnice seřadili jinak a že se mnou nesouhlasíte.V tom případě mi napište do komentářů.

 

5. Kanadský retrívr

28. 8. 2007

Kanadský (Nova Scotia tolling) retrívr je nejmenším a zároveň nejživějším zástupcem všech retrívrů. Tito inteligentiní psi si potřebují hodně hrát,ale při práci dovedu být velmi vytrvalí. Říká se jim také toller.

 

4. Chesapeake bay retrír

28. 8. 2007

Chesapeake bay retrívr je znám svou poměrně klidnou a vyrovnanou povahou. Byl vyšlechtěn americkými chovateli, zkráceně se jim říká chessie, původně se používali především k lovu vodních ptáků.

 

Obecně o retrívrech

27. 8. 2007

Kdybych měl u každého svého kamaráda retrívra rozepisovat společné znaky tak by to bylo na dlouho.Všichni retrívři mají společné předky a také některé společné vlastnosti.
 

3. Hladkosrstý retrívr

27. 8. 2007

Hladkosrstý (flat coated) retrívr je považován za nejelegantnější ze všech plemen retrívrů. Vypadá velmi ušlechtile a ze všech plemen retrívrů je to plemeno nejživější a nejcitlivější. Hladkosrstý retrívr si velmi dlouho zachovává svou hravou povahu, až ve vyšším věku se poněkud zklidní.

 

2. Kudrnatý retrívr

26. 8. 2007

Kudrnatý (curly coated) retrívr je považován za nejstarší plemeno retrívra. Tohoto hrdého psa můžeme nazývat aristokratem mezi retrívry. Jeho hlavní znak je krátká a kudrnatá srst. Je trošičku temperamentnější...
 

1. Labradorský retrívr

26. 8. 2007

Labradorský retrívr je podobou považován za nejbližšího příbuzného zlatého retrívra. Jako jediní retrívři jsou se zlatým retrívrem velmi často používáni jako slepečtí psi a hledači drog.